Енергозберігаючі технології допомагають не тільки природі, але й дозволяють значно заощадити. На ринку представлено широкий вибір новинок, які економлять енергоресурси, але що ж вибрати?

Енергозберігаючі лампи поділяються на люмінесцентні і світлодіодні. У кожної свої переваги і недоліки. Сучасна світлотехніка має підвищену світловіддачу і знижене споживання електроенергії, але методи економії при цьому різні.

Якщо порівнювати світлодіодне і люмінесцентне освітлення, то в першу чергу слід звернути увагу на вміст ртуті. Люмінесцентні лампи являють собою газорозрядні освітлювальні прилади низького тиску, які містять ртуть. У світлодіодних освітлювальних приладах ртуть відсутня, що робить їх більш екологічними і безпечними для здоров'я. Люмінесцентні лампи також містять інертний газ, неон або аргон, а внутрішня стінка корпусу покрита люмінофором, який змушує газ світитися при подачі напруги.

Термін служби люмінесцентної лампи до 15 000 годин, що в 14 разів вище терміну служби лампи розжарювання. Вони знижують витрату електроенергії до 80% в порівнянні з лампами розжарювання аналогічної світлової віддачі. При цьому вони випромінюють менше тепла, що дозволяє використовувати їх в люстрах, виконаних з паперових або тканинних матеріалів.

Але головним недоліком таких ламп залишається наявність ртуті. Вона належить до першого класу небезпеки і до того ж вона знаходиться в газоподібному стані. При пошкодженні лампи ртутний газ відразу потрапляє в повітря, а її пари токсичні і отруйні. До того ж виникає питання утилізації. Таку лампу можна викинути в звичайний контейнер. Світлодіодні лампи не мають такого недоліку. Вони використовують як джерело світла світлодіоди.

Світлодіодна лампа є одним з найбільш екологічно чистих джерел світла. Принцип світіння світлодіодів дозволяє використовувати у виробництві та роботі самої лампи безпечні компоненти. Вони не містять токсичних речовин, тому не є небезпечними в разі виходу з ладу або руйнування. Їх застосовують як в побутових електроприладах, так і на виробництві: освітлення квартир та офісів, інтер'єрне підсвічування, зовнішня архітектурна підсвітка, вуличне освітлення, прожектори і вибухозахищені світлодіодні електроприлади.

Термін служби світлодіодної лампи становить до 100 000 годин. А підвищена енергоємність дозволяє споживати в 10 разів менше електроенергії в порівнянні з традиційними лампами розжарювання.

Світлодіодні лампи мають усі переваги люмінесцентних. Єдиним недоліком ламп даного типу є їх вартість, яка поки значно вища, ніж вартість люмінесцентних освітлювальних пристроїв.

Так що ж вибрати? Якщо брати до уваги терміни служби та споживання електроенергії то світлодіодні лампи поза конкуренцією.

Повернутись до списку..


двері Львів вхідні двері Міжкімнатні двері двері вхідні двері Львів вхідні двері Міжкімнатні двері двері вхідні пластикові вікна гаражні ворота Міжкімнатні двері вхідні двері міжкімнатні двері вхідні двері міжкімнатні двері вхідні двері пластикові вікна дерев'яні вікна ламінат пластикові вікна міжкімнатні двері двері Львів ламінат Львів ламінат двері Львів міжкімнатні двері львів двері міжкімнатні Львів міжкімнатні двері міжкімнатні двері двері Львів міжкімнатні двері Львів вхідні двері http://dveri.fabryka.ua/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%96 білі двері http://pidloga.manufaktura.com.ua/laminat ламінат Львів двері Львів http://xn--b1ade8b0g.xn--e1aaougdk.xn--j1amh/%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BA%D1%96%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%96 http://vorota.fabryka.ua/ гаражні ворота Львів http://vikna.fabryka.ua/metaloplastikovi-vikna-lviv