Будівництво енергоефективних будинків обходиться дорожче на 15-20%, проте економія від користування ними становить до 70%. Крім економії фінансів «розумні» будинки зберігають природні ресурси і знижують шкідливий вплив на навколишнє середовище. Навіть звичайний приватний будинок при бажанні можна перетворити на енергоефективний. А от з квартирами в багатоповерхових висотках все трохи складніше. Але і тут є шляхи вирішення.

Найбільші тепловтрати в багатоквартирних будинках пов'язані з тим, що при будівництві застосовувалися недорогі матеріали із вкрай низькою теплоізоляцією. Варто відзначити, що енерговтрати в квартирі переважно відбуваються у вигляді витоків тепла через дверні та віконні отвори, а також у процесі вентиляції приміщень. Щоб квартира не опалювала вулицю, в першу чергу, необхідно подбати про мінімізацію тепловтрат по таких пунктах.

Вікна.

Якісні пластикові вікна вирішать проблему щілин і зведуть до мінімуму втрати тепла через віконні отвори. Якщо вікна кімнати орієнтовані на північ, то краще буде встановити двокамерні склопакети. Але якщо мова йде про балкони або лоджії, то при склінні необхідність у двокамерних склопакетах відпадає. Повітряний простір балкона прекрасно впорається з роллю захисного бар'єру.

Регулювання використання тепла.

Якщо світло не потрібно, то його вимикають; якщо вода не потрібна - то закривають кран. За такою ж аналогією має бути можливість регулювання споживання тепла. Для цього і придумали автоматичні регулятори для радіаторів системи опалення. Працюють вони просто: потрібно виставити необхідну температуру і кожен раз при досягненні цієї позначки регулятор буде автоматично вимикатись.

Стіни.

Бувають випадки, коли при будівництві були порушені нормативи будівництва цілої стіни, а може й поверху загалом. У таких випадках можна використовувати теплозберігаючі штукатурки. Це дозволить зменшити тепловтрати на 40%.

Терморегулятори.

Безпосередньо в самій системі опалення також можна багато чого змінити, наприклад, оновити труби. При необхідності потрібно замінити старі радіатори з чавуну на більш економічні з алюмінію. На радіатори рекомендується встановлювати регулятори. Їх застосування дозволить не опалювати вулицю через відкриту кватирку, а регулювати температуру опалення в приміщенні самостійно.

Матеріали.

Підлога - найхолодніша частина будинку. Це особливо відчутно, якщо житло розташоване на першому поверсі або над аркою. Сьогодні для утеплення підлоги використовують багато матеріалів - керамзит, гіпсокартон, мінеральну вату, пінополістирол. Крім того, роль в утриманні тепла грає і вибір оздоблювального матеріалу. «Холодними» вважаються лінолеум і ламінат. Ковролін багато хто помилково вважає «теплим» матеріалом - адже він з ворсом і часто його настилають в дитячих кімнатах, але сьогодні час цього матеріалу вже пройшов- його треба часто пилососити і він вважається не екологічним.

Варто відзначити, що теплі підлоги - це чудовий спосіб для енергозбереження. Як правило, їх використовують в санвузлах і коридорах. Найкращий матеріал для укладання на тепломати - керамограніт. Він дорожчий ніж плитка, але прогрівається рівномірніше і довше остигає. Плитка ж може тріскатися під впливом високих температур.

Ці нескладні зміни дозволять не тільки отримати приємний мікроклімат в квартирі, але і значно заощадити енергоресурси.

Повернутись до списку..


двері Львів вхідні двері Міжкімнатні двері двері вхідні двері Львів вхідні двері Міжкімнатні двері двері вхідні пластикові вікна гаражні ворота Міжкімнатні двері вхідні двері міжкімнатні двері вхідні двері міжкімнатні двері вхідні двері пластикові вікна дерев'яні вікна ламінат пластикові вікна міжкімнатні двері двері Львів ламінат Львів ламінат двері Львів міжкімнатні двері львів двері міжкімнатні Львів міжкімнатні двері міжкімнатні двері двері Львів міжкімнатні двері Львів вхідні двері http://dveri.fabryka.ua/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%96 білі двері http://pidloga.manufaktura.com.ua/laminat ламінат Львів двері Львів http://xn--b1ade8b0g.xn--e1aaougdk.xn--j1amh/%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BA%D1%96%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%96 http://vorota.fabryka.ua/ гаражні ворота Львів http://vikna.fabryka.ua/metaloplastikovi-vikna-lviv